ŽINDYTI AR NE?

Labai daug diskusijų ta tema tikrai. Ir daug prieštaravimo, mitų, spaudimo, net reikalvimo…Ką dažniausiai girdžiu? Žindyti! Bet kokia kaina! Iki 2 metų ir ne mažiau! Nei viena tikriausiai neprieštaraus, kad motinos pienas be galo svarbus kūdikiui, sutinku su tuo ir aš, bet aš remiuosi ‘sveiku protu’…
Visų pirma, manau, svarbiausia šioj situacijoj mama, jos savijauta, jos būsena, jos poreikis. Pirmąją dukrą maitinau tikrai labai trumpai, ir ne todėl, kad neturėjau pieno, jo būtų užtekę keliems vaikams tai tikrai, bet todėl, kad tiesiog pavargau… pavargau maitinti kas 15 min., pavargau nuo neturėjimo net pusvalandžio sau, pavargau maudytis pagreitintu būdu, pavargau viena ranka maitinti, kita gaminti šeimai pietus, tiesiog pavargau ir pasirinkau Save!
Džiaugiuosi, kad tuo metu nebuvo dar tiek spaudimo dėl maitinimo, nes prie viso to, dar pridėjus graužatį ir kaltę, rinkinys ne pats geriausias. Ne tik man, bet visiems, kurie mane supo, ypač mažylei. Pasirinkau mišinukus, dėka kurių valgymo tarpai susinormalizavo ir pati šiek tiek atvirtau į žmogų 🙂 Ir visi pasakymai, kad ilgai nežindomi kūdikiai silpnesni, su ne tokia ypatingai gera raida, ne tokie protingi ir ne tokie geri žmonės užauga ir t.t. visus šiuos galiu paneigti būtent su dukra.
Sirgus per šiuos 11 metų gal 3 kartus, yra pirmūnė, rūpestinga, atsakinga ir tikrai niekuo ne kitokia nei sesuo, kurią maitinau gerokai ilgiau… Aš ne už tai, kad spjauti į žindymą ir rinktis mišinuką, nes tai tarsi paprasčiau, aš už tai, kad nereikia rinktis kraštutinumo, kad kiekviena mes jaučiam ir žinom savo situaciją geriausiai. Aš už tai, kad žindytume, bet jei jau tai per sunku, pasirinkime Save! Ir tegul žmonės šneka, ką nori, tai apie juos, tai ne apie mus! Apie mus yra tik tai, ką jaučiame ir kuo gyvename mes!.. Aš už laisvę rinktis be graužaties ir kaltės! Ir kai pasirūpinsim savimi pačios visų pirmiausia, mažyliui tikrai bus geriausia tai taip pat! Laiminga mama – laimingi vaikai! Ir žindymo laikas tai niekaip neįtakoja!
Kokia Tavo žindymo/nežindymo istorija? Su kuo susidūrei Tu, a? Man labai smalsu 🧚‍♂️
Tu ne viena!

vidinių transformacijų lyderė, emocijų integracijos praktikė ir vedlė. Besidalinanti laimės raktais pokyčio trokštančioms mamoms.

– LAURA ORAS